Individuální koučování
– dosáhnout cíle, provést změnu, rozvinout silné stránky, poznat, co mě brzdí, rozhodnout se, víc se radovat
Co je koučování?
Společný projekt, jehož cílem je podpořit Vás na cestě k úspěchu a dosažení větší rovnováhy a harmonie ve vašem životě (pracovním i osobním). Budeme společně směřovat k tomu, čeho chcete dosáhnout či ve svém životě změnit.
Koučování uvolňuje potenciál člověka a umožňuje mu tak maximalizovat jeho výkon a zvyšovat jeho sebedůvěru. Koučování probíhá jako individuální práce (rozhovor) s koučem, jejímž cílem je dosáhnout konkrétního výsledku. Ten může být daný potřebou koučovaného, či někoho jiného, např. jeho nadřízeného. V průběhu koučování pak koučovaný za pomoci kouče hledá cestu, jak dohodnutého cíle dosáhnout. Koučování pracuje s tím, co funguje, rozvijí a posiluje silné stránky a pomáhá překonávat bariéry.
.
Pro koho je určeno
• Manažeři na všech úrovních
• Zaměstnanci mající na starosti projekt, komplexní úkol
• Zaměstnanci posouvající se v kariéře
• Lidé, kteří mají ambice, náročné cíle
• Lidé, kteří se chtějí rozvíjet, je pro ně důležité sebepoznání
• Lidé, kteří chtějí něco změnit, nebo se na změnu adaptovat
• Lidé, kteří chtějí řešit náročnější situace
Co získáte?
- Viditelné výsledky
- Lepší rozložení činnosti
- Více pohody
- Sílu k rozhodnutí
- Větší nadhled
- Radost ze své práce a z práce s druhými
- Skutečné změny
- A navíc…podpoříme vaši odvahu a energii
Jak koučování probíhá?
Koučování začíná nezávaznou schůzkou, tedy setkáním kouče a koučovaného, během kterého se formuluje cíl či téma a pravidla spolupráce.
Základní jednotkou koučování je jedno setkání v délce 1 až 2 hodiny, s frekvencí 3 až 4 týdny. Délka spolupráce závisí na cíli, který je předmětem koučování. Může být krátkodobá (i jednorázová, pokud se jedná o jeden menší konkrétní cíl, konzultaci) až po dlouhodobou pravidelnou spolupráci.
Délka a frekvence sezení se stanovuje podle potřeb a možností koučovaného, nebo zadání společnosti.
Setkávání probíhají osobně nebo online.
S kým:
Mgr. Pavla Pavlíková, PCC
Působím jako kouč jednotlivců a týmů a facilitátor workshopů. Zaměřuji se na práci s manažery, v oblasti vyladění jejich manažerského stylu a využití principů a technik koučování ve vedení lidí.
Neméně důležitou částí mé práce je i oblast motivace, kde využívám nástroj Motivační mapy, umožňující motivaci měřit a přinášející srozumitelný jazyk a inspiraci, jak s motivací pracovat.
Zajímám se také o fungování naší mysli, zejména tím, jak ji trénovat, aby pracovala více v náš prospěch než neprospěch. Toto je téma projektu Pozitivní inteligence – Sabotéři v naší hlavě.
Pracuji s manažery na všech úrovních řízení, kdy nastavujeme roli a činnosti manažera potřebné pro jeho úroveň (jiné je pro TOP a jiné pro střední management), hledáme, co manažerovi v práci s lidmi funguje a jak to podpořit a zaměřujeme se na rizika jeho stylu a co s nimi. Do toho přináším osvědčené modely a koncepty z praxe, jak funguje komunikace a systemický přístup.
Práci s lidmi a rozvoji lidí se věnuji od roku 1997: od 2006 působím jako externí kouč a konzultant (ve společnostech INNERGY, Delta training, dříve též Extima). V letech 1998-2005 jsem se věnovala personalistice v AstraZeneca Czech Republic, s.r.o. (HR Manager) a v letech 1997-1998 jsem pracovala jako Projekt Manager v Institutu certifikovaného vzdělávání, s.r.o.
Proč se mnou spolupracovat:
• Baví mne práce s lidmi, odhaluji s nimi jejich potenciál a silné stránky, takže mají pak větší chuť dělat víc toho, co jim funguje
• Zajímají mne nové trendy, výzkumy v oblasti managementu, píšu články o manažerské roli, a využití koučování v manažerské práci. Díky tomu dokážu přinášet užitečné koncepty a principy, které umožní vidět situaci z nadhledu a tím ji lépe řídit.
• Myslím logicky a zároveň dokážu pracovat s emoční stránkou, takže dobře vycházím s IT lidmi, finančníky, obchodníky, HR lidmi.
Koučování – Cesta k manažerskému mistrovství
„Každou horu, kterou zdoláme, zdoláme nejprve ve své mysli“
Videa
Zvyšte si osobnostní i manažerský potenciál pomocí koučinku
Pavla Pavlíková a Ivana Janečková: O vzájemné spolupráci na vzdělávacím projektu Duhovka