Individuální koučování

– dosáhnout cíle, provést změnu, rozvinout silné stránky, poznat, co mě brzdí, rozhodnout se, víc se radovat

Co je koučování?

Společný projekt, jehož cílem je podpořit Vás na cestě k úspěchu a dosažení větší rovnováhy a harmonie ve vašem životě (pracovním i osobním). Budeme společně směřovat k tomu, čeho chcete dosáhnout či ve svém životě změnit.
Koučování uvolňuje potenciál člověka a umožňuje mu tak maximalizovat jeho výkon a zvyšovat jeho sebedůvěru. Koučování probíhá jako individuální práce (rozhovor) s koučem, jejímž cílem je dosáhnout konkrétního výsledku. Ten může být daný potřebou koučovaného, či někoho jiného, např. jeho nadřízeného. V průběhu koučování pak koučovaný za pomoci kouče hledá cestu, jak dohodnutého cíle dosáhnout. Koučování pracuje s tím, co funguje, rozvijí a posiluje silné stránky a pomáhá překonávat bariéry.
.

Pro koho je určeno

• Manažeři na všech úrovních
• Zaměstnanci mající na starosti projekt, komplexní úkol
• Zaměstnanci posouvající se v kariéře
• Lidé, kteří mají ambice, náročné cíle
• Lidé, kteří se chtějí rozvíjet, je pro ně důležité sebepoznání
• Lidé, kteří chtějí něco změnit, nebo se na změnu adaptovat
• Lidé, kteří chtějí řešit náročnější situace

 

Co získáte?

  • Viditelné výsledky
  • Lepší rozložení činnosti
  • Více pohody
  • Sílu k rozhodnutí
  • Větší nadhled
  • Radost ze své práce a z práce s druhými
  • Skutečné změny
  • A navíc…podpoříme vaši odvahu a energii

 

Jak koučování probíhá?

Koučování začíná nezávaznou schůzkou, tedy setkáním kouče a koučovaného, během kterého se formuluje cíl či téma a pravidla spolupráce.
Základní jednotkou koučování je jedno setkání v délce 1 až 2 hodiny, s frekvencí 3 až 4 týdny. Délka spolupráce závisí na cíli, který je předmětem koučování. Může být krátkodobá (i jednorázová, pokud se jedná o jeden menší konkrétní cíl, konzultaci) až po dlouhodobou pravidelnou spolupráci.
Délka a frekvence sezení se stanovuje podle potřeb a možností koučovaného, nebo zadání společnosti.
Setkávání probíhají osobně nebo online.

S kým:

Mgr. Pavla Pavlíková, PCC

Působím jako kouč jednotlivců a týmů a facilitátor workshopů. Zaměřuji se na práci s manažery, v oblasti vyladění jejich manažerského stylu a využití principů a technik koučování ve vedení lidí.

Neméně důležitou částí mé práce je i oblast motivace, kde využívám nástroj Motivační mapy, umožňující motivaci měřit a přinášející srozumitelný jazyk a inspiraci, jak s motivací pracovat.

Zajímám se také o fungování naší mysli, zejména tím, jak ji trénovat, aby pracovala více v náš prospěch než neprospěch. Toto je téma projektu Pozitivní inteligence – Sabotéři v naší hlavě.

Pracuji s manažery na všech úrovních řízení, kdy nastavujeme roli a činnosti manažera potřebné pro jeho úroveň (jiné je pro TOP a jiné pro střední management), hledáme, co manažerovi v práci s lidmi funguje a jak to podpořit a zaměřujeme se na rizika jeho stylu a co s nimi. Do toho přináším osvědčené modely a koncepty z praxe, jak funguje komunikace a systemický přístup.

Práci s lidmi a rozvoji lidí se věnuji od roku 1997: od 2006 působím jako externí kouč a konzultant (ve společnostech INNERGY, Delta training, dříve též Extima). V letech 1998-2005 jsem se věnovala personalistice v AstraZeneca Czech Republic, s.r.o. (HR Manager) a v letech 1997-1998 jsem pracovala jako Projekt Manager v Institutu certifikovaného vzdělávání, s.r.o.

Proč se mnou spolupracovat:
• Baví mne práce s lidmi, odhaluji s nimi jejich potenciál a silné stránky, takže mají pak větší chuť dělat víc toho, co jim funguje
• Zajímají mne nové trendy, výzkumy v oblasti managementu, píšu články o manažerské roli, a využití koučování v manažerské práci. Díky tomu dokážu přinášet užitečné koncepty a principy, které umožní vidět situaci z nadhledu a tím ji lépe řídit.
• Myslím logicky a zároveň dokážu pracovat s emoční stránkou, takže dobře vycházím s IT lidmi, finančníky, obchodníky, HR lidmi.

Koučování – Cesta k manažerskému mistrovství

„Každou horu, kterou zdoláme, zdoláme nejprve ve své mysli“

Aktuální akce

 

Výcvik systemické koučování I
Začínáme 11.10.2024

Manažerská triáda:
Začínáme: 29.04.2024 a 25.9.2024

Mental Fitness:
Sabotéři: 5.11.2024
Mudrc/Vědma: 3.12.2024

Řízení změny
11.6.2024 nebo 10.12.2024

Webinář Jak podpořit výkon a spolupráci týmu
10.9.2024 nebo 9.11.2024

Videa

Zvyšte si osobnostní i manažerský potenciál pomocí koučinku

Pavla Pavlíková a Ivana Janečková: O vzájemné spolupráci na vzdělávacím projektu Duhovka

Reference

Pavla Pavlíková je po profesionální stránce výborný kouč, umí odhalit silné stránky člověka a podporovat jejich rozvoj a motivovat ke stále lepšímu výkonu.

Zároveň si mě Pavla získala i v osobní rovině jako milý a empatický člověk, jež pomáhá překonat každý problém.

Z každého sezení jsem odcházela plná optimismu a chuti do dalšího zlepšování.“

Lenka Hladíková, Specialista GIS a DPZ, CENIA, česká informační agentura životního prostředí

I am very happy I’ve chosen Pavla to be my coach as she is a true professional and also a great personal fit. Our sessions were very productive, inspiring, full of practical tips and helped me set the path that I can further work on with my mentor. Moreover, I’ve always felt very energetic and motivated after our sessions!

Petra

Koučink pod vedením Pavly Pavlíkové na mě velice dobře zapůsobil. Pavla Pavlíková je milý, klidný, empatický a racionální člověk, s adekvátními znalostmi a vnímáním. Zvláště pak oceňuji její umění naslouchat.

Naše sezení vždy probíhala v příjemné, uvolněné atmosféře, v podobě dobře strukturovaného, účelového dialogu, směřujícího k určitému cíli.

Zkušenost paní Pavlíkové byla znát v každém ohledu, vždy měla po ruce „vysvětlení“, příklad, návod. Koučink pod jejím vedením vnímám jako efektivní, výsledky jsou pro mě použitelné nejen v profesním, ale i v soukromém životě.

Kouče Pavlu Pavlíkovou mohu vřele doporučit.

Vlastimil Vyplel, Manager Services Delivery, Telefónica

Tvé minulé koučování mi hodně pomohlo, opět!

Zejména uvědomění si/najití smyslu toho aktuálního stavu věcí.

A na realizaci slow-down opatření prozatím úspěšně pracuju.

Lucie, marketing

Koučink s Pavlou mi pomohl zorientovat se ve složitých situacích, udělat si pořádek ve svých prioritách, najít si cestu, jak zvládnout „slabé stránky svých silných stránek“ a získat kapacitu pro to, abych mohla začít posouvat opravdu důležité věci.

Pavla umí výborně naslouchat, vnímat a nechat člověka v klidu přemýšlet… a zároveň v pravou chvíli „pošťouchnout“ k tomu, aby nad věcmi zkusil přemýšlet trochu jinak. A pak to stojí za to. Děkuji!

Lucie, T-Mobile

V systemickém koučování jsem nalezl účinný nástroj osobního růstu. Zvlášť účinné se mi pro mou potřebu zdá spojení koučování a teoretického vzdělávání v oblasti vedení lidí.

Již dva roky pracuji se slečnou Pavlou Pavlíkovou. Společně jsme připravili můj střednědobý osobní plán, návrh vize, mise a hodnot společnosti K4 a.s. a vyřešili několik dalších rozsáhlejších úkolů.

V nadcházejícím období mám v plánu uplatnit koučování řešitelských skupin v naší společnosti, které pracují na inovacích našich služeb. Tento způsob práce mi zcela vyhovuje a přístup slečny Pavlíkové hodnotím jako velmi profesionální.

Jiří Švestka, ředitel společnosti K4 a.s.

Systemické koučování - články

Vybíráte kouče? Hledejte takového, se kterým vás bude spolupráce těšit

Ing. Mgr. Barbora Nykodýmová – redaktorka HR News a Management News Při výběru kouče nerozhoduje ani tak jeho odbornost, paleta nástrojů a technik, které během koučovacích setkání používá, jako jeho vlastní přístup, osobnost a vzájemné sympatie. Často s rozhodnutím...

Rozhodl jsem se naučit systemické koučování a tohle mi výcvik přinesl

Jakub Ludvík – Country Security Officer Nordics & CZ/SK, Teva Pharmaceuticals ČR  V roce 2015 jsem se rozhodl začít se vzdělávat v oblasti koučování. Působím na pozici Country Security Officer pro severské země, Českou republiku a Slovensko v mezinárodní...

Co mi dal osobní koučink a systemický výcvik s Pavlou Pavlíkovou z INNERGY

Tomáš Kótka – Marketing Manager, Gedeon Richter Marketing ČR  V mé profesi marketingového manažera ve farmaceutickém průmyslu čelím mnoha výzvám a společně s kolegy jsem neustále pod tlakem požadavků na výkon, efektivitu v operativě, využívání zdrojů i administrativní...

Reportáž: Přijďte na ochutnávku Výcviku systemického koučování

Ing. Mgr. Barbora Nykodýmová – redaktorka HR News a Management News Koučink a koučovací metody výcviku dnes nejsou žádnou novinkou pod sluncem. Koučovací přístup se dnes běžně učí manažeři, personalisté, obchodníci, lektoři, pedagogové… i sami koučové, kteří se chtějí...

Reportáž: Systemický koučink pro práci i osobní život

Ing. Mgr. Barbora Nykodýmová – redaktorka HR News a Management News „Každý máme svůj životní příběh, který nás ovlivňuje a určuje naše rozhodování, chování, způsob, jakým přistupujeme k řešení, ale i jazyk a slova, která volíme. Pokud chcete více poznat ten váš a lépe...

Systemické koučování jako nástroj dosahování firemních cílů – 4 faktory úspěchu

Systemické koučování patří mezi mimořádně účinné nástroje rozvoje pracovníků, který dokáže zajistit splnění firemních cílů zaměstnancem. V mnoha organizacích je koučování chápáno pouze jako speciální bonus pro manažery bez bližšího zadání. Potenciál a ambice...

Rekvalifikujte se na kouče pod vedením zkušené certifikované koučky

Tento článek začal šťouchem od účastníka výcviku: „Děláš úžasný produkt, na vysoké úrovni, perfektně, ale vůbec o tom nemluvíš.“ Proč dělám výcviky systemického koučování? Mně samotné systemické koučování změnilo život a tak mne těší, když tuto zkušenost mohu předat...