Mental Fitness – Reference

Níže uvedené reference jsou ověřené. Zákazníci je zaslali z ověřeného e-mailu.

 

Moje motivace jít do programu Pozitivní inteligence byla především udělat něco se svými sabotéry, a to zejména se Soudcem. Vnitřního kritika mám na můj vkus silného a vnímám, že mě v životě víc obtěžuje, než by mi přinášel dobrého. Druhým silným motivem, proč jsem si zvolila právě 6týdenní program byla chuť si vyzkoušet nový model práce sama se sebou. Mám zkušenost, že když dělám rozvojové věci pravidelně delší čas (byť v kratších úsecích), tak si je víc zažiju a pochopím je, než když jdu na např. dvoudenní intenzivní kurs. No a taky jsem byla zvědavá na appku na mobilu – ráda zkouším nové věci.

Program mi přinesl novou zkušenost, otevřel nové obzory, jak na sobě dále pracovat a taky naději, že si posílím pozitivní myšlení. Potvrdila jsem si, že pro mě osobně je postupné (každodenní) zažívání rozvojových věcí rozložené do delšího časového úseku lepší než intenzivní krátkodobý program.

Romana, Consulting

 ________________________________________________________________

 

Workshop pozitivní inteligence mě naučil, že existují v mé hlavě sabotéři, kteří mě dokážou hodně potrápit, ale zároveň mi dokážou pomáhat. To, jak s nimi dále pracovat, tak aby byli užiteční a neškodili, je pro mě stále výzva. Nejsem totiž sám, kdo je má … Snažím se na tom dále pracovat a postupně to měnit. Na workshopu pro mě byly nejužitečnější příklady z života a praxe lektorky. A úplně nejlepší a nejzábavnější pro mě bylo, když jsme spolupracovali na problému jednoho z nás pomocí dovednosti vědmy (inovace). Co by mi možná pomohlo, je pokročilý workshop pro posílení dovedností přepínání na vědmu zejména v zátěžových situacích (stres, únava apod.)

Tomáš, General Manager Production Engineering

 ________________________________________________________________

 

Do PQ programu jsem šla, abych se podívala na téma “odolnosti”, rovnováhy, postoje ke složitým situacím, vztahu k “tady a teď ”… z jiného úhlu. PQ na mě působilo jako více „hands on“ ad racionálnější, uchopitelnější přístup než meditace, mindfulness, apod.

Přinesl mi připomenutí, že tady a teď má mnoho podob, spoustu velmi konkrétních technik, vhled do dynamiky Vědmy a Sabotérů a mnoho dalšího.

I teď několik měsíců po skončení programu si často vzpomenu na sabotéry i vědmu, na PQ reps během dne (hlavně dech, sluchová, i doteková, i některá ze cvičení)

Michaela, Head of HR

 ________________________________________________________________

 

Už delší dobu jsem hledala způsob či metody, jak se dostat do rovnováhy, umět se lépe a déle soustředit, jak být více v přítomnosti, jak dosahovat výsledků či úspěchů a zároveň být v klidu a v pohodě. Líbí se mi, že koncept pozitivní inteligence vychází z výzkumu neurologie, pozitivní psychologie a obsahuje teorii, o kterou se může opřít.

Program PQ mi přinesl více, než jsem od něj očekávala. Po absolvování 6týdenního kurzu vidím konkrétní výsledky. Pochopila jsem, kdy sabotéři pracují pro mě a kdy proti mně. Kurz mi dal nástroje k oslabování sabotérů, posilování kreativního mozku a duševní zdatnosti. Dokážu se rychleji uklidnit, pozitivně naladit, s chutí se pouštím do věcí a projektů, které jsem dříve odkládala. Uvědomila jsem si vliv sabotérů na naše vztahy, dokáži pracovat s vnitřním hlasem, který vytváří tlak a pocit nedostatečnosti. Celkově se cítím spokojenější, plná energie a zvýšila se mi akceschopnost ?.

Renata, HR manažerka

 ________________________________________________________________

 

Co Ti program Pozitivní inteligence přinesl?

Větší klid pro práci, více řádu, ve výsledku více energie. Pocit (nejen) vyšší efektivity práce. Uvědomění si sabotérů bylo pro mě osvobozující, příjemné a myslím, že díky tomu uvědomění jsem „sama před sebou vyrostla“ ?

Jana, HR manažer

 ________________________________________________________________

 

Hlavní motivaci pro moji účast v PQ programu bylo lépe poznat příčiny toho, proč se v emočně vypjatých situacích chovám tak jak se chovám a najít řešení, které by mi přineslo snížení stresu a negativních emocí.

Program mi přinesl lepší poznání sebe sama, zjistil jsem příčiny svého chování a zdroj negativních emocí. Program mi pomohl přerámovat spoustu negativních situací z minulosti, tak, aby naopak byly pro mě přínosem.

Naučil jsem se díky propracované aplikaci vybudovat zvyk pravidelných cvičení své mysli, a díky programu jsem se dostal i k pravidelné meditaci.

Radek, Vedoucí Technology & Maintenance

Aktuální akce

 

Výcvik systemické koučování I
Začínáme 11.10.2024

Manažerská triáda:
Začínáme: 19.8.2024

Mental Fitness:
Sabotéři: 6.11.2024
Mudrc/Vědma: 3.12.2024

Řízení změny
10.12.2024

Webinář Jak podpořit výkon a spolupráci týmu
10.9.2024 nebo 9.11.2024

Zpětná vazba na workshopy Pozitivní inteligence I – Sabotéři

Pozn: Jedná se o zpětnou vazbu poskytnutou zaměstnavateli – tzn. bez uvedení osobních údajů.

 

Lektorka má velmi dobré znalosti z výše uvedené oblasti a perfektně nám dokázala předat zkušenosti a dovednosti. Vše jsme si vyzkoušeli prakticky, bylo možno vše v plénu prodiskutovat, dostali jsme odbornou zpětnou vazbu ze strany lektorky.

Bylo fajn si uskládat v hlavě, co mi tam běží, jak se s tím dá pracovat, jak vědomě zasahovat do svých myšlenkových procesů.

Seminář byl skvělý, těším se na další pokračování.

Lektorka předvedla úžasnou připravenost tématu, pozitivní smýšlení a skvěle se jí podařilo propojit praktickou část s tou teoretickou.
Ukázali jsme si, jak naše mysl pracuje, když je v režimu Sabotérů – mozku přežití, naučili jsme se společně naše sabotéry chytat a předvedli jsme si, jak je oslabovat. Jedním z hlavních přínosů pro mě byly ukázky oslabování Soudce a nepodlehnutí jeho ospravedlňujícím lžím. Velmi oceňuji možnosti využití zpětné vazby ze strany lektorky. Získané poznatky a informace využiji v pracovním i soukromém životě.

Kdo by to byl řekl, že ačkoliv na svět přicházíme čistí jako lilie, tak si pobytem na této planetě vytváříme v hlavě vlastní nepřátele, tak zvané sabotéry. Začali jako naši strážci, ale postupem času se z nich stali démoni, kteří nám znepříjemňují život. Mě teda určitě! Jsem za tento seminář vděčná, neboť jsem o sobě zjistila nové věci, které mne mohou posunout v mé duševní zdatnosti. Tím budu lepší pracovník Již se těším až si dám soukromou výzvu v podobě intenzivního cvičení na 6-8 týdnů po 15min denně (PQ Reps). Na svůj příští psychicky náročný úkol (kde očekávám atak svých sabotérů) musím být FIT.

Webinář mi pomohl pojmenovat sabotéry, kteří mě mohou brzdit a omezovat v mém pracovním i soukromém životě. Lektorka Pavla Pavlíková nám ukázala metody a cvičení, jak se sabotéry pracovat, omezit jejich vliv, jak „přetavit“ negativní myšlenky v pozitivní. Naučila nás jednoduchým cvičením uspořádat si v hlavě myšlenky a zaměřit se na to, co je opravdu podstatné. Díky za to! Těším se na pokračování.

Hlavní přínos pro mě bylo patrně uvědomění si, jací sabotéři mne nejvíc ovlivňují a jakým způsobem. Byť ne se všemi charakteristikami souhlasím, ze značné části to uhodilo hlavičku na hřebíček. Otázka je, co je klíčovější, zda samotné uvědomění si toho, nebo zda techniky, které mají sabotéry odbourat. Některé techniky mi byly známé již dřív, neboť de facto vychází z jógy a obecně vedou ke zklidnění a zpřítomnění. Jen nevím, zda se donutím tyto techniky dělat nějak pravidelně, aby to mělo dlouhodobý efekt.

Workshop byl velmi přínosný pro mou praxi v Akademické poradně, kde pracuji zejména se studenty, kteří mají určité psychické problémy.
Naučit se schopnosti přistupovat k výzvám a překážkám spíše s pozitivním nastavením mysli než s negativním přináší špičkový výkon, duševní pohodu a klid, zdravé vztahy. Sabotéři nás motivují přes negativní emoce – strach, stres, hněv, vina, stud, nejistota…může vytvářet výsledky, ale ne spokojenost a štěstí. Mudrc/Vědma nás motivuje přes pozitivní emoce – empatie, zvídavost, kreativita, vášeň, smysl…vytváří náš nejvyšší úspěch a trvalé štěstí. Vrchní sabotér soudce hledá nedostatky v nás, ostatních nebo v okolnostech: „Cos to zase udělal? Co to s tebou zase je? Co to pácá? Ta vypadá!! Budeš šťastný, až uděláš tohle..“

Člověk hledá v životě nezávislost, přijetí, bezpečí. Je důležité si uvědomit, kdy se naše mysl chová jako nepřítel, kdy nám hází klacky pod nohama. Každou situaci nebo problém mohu proměnit v dar nebo příležitost. Sebenaplňující proroctví říká: Ať už věříte čemukoliv, stane se to pravdou.

Našimi hlavními mentálními svaly jsou Lapač sabotérů, Posilovač mudrce/Vědmy, Sval sebeovládání.

Workshop byl velmi zajímavý a velmi se těším na jeho další pokračování.

Zpětná vazba na workshopy Pozitivní inteligence II – Mudrc/Vědma

Pozn: Jedná se o zpětnou vazbu poskytnutou zaměstnavateli – tzn. bez uvedení osobních údajů.

 

Jako velmi přínosné vnímám pokračování a prohloubení v minule získaných vědomostech a zkušenostech se Sabotéry – vrchní Sabotér a jeho 9 kompliců. Sabotéři v naší hlavě hledají nedostatky v nás, v ostatních či v okolnostech. Při práci ve skupinách jsme se zabývaly v řešení překážky v nějakém úkolu či projektu, nebo situaci v životě, která nám v současnosti způsobuje obtíže – dar znalostí, dar dovedností, dar inspirace. Dále zlepšení vztahů pomocí empatie a jak být šťastnější díky empatii k sobě. Vzpomínaly jsme na něco, co je náročné, kvůli čemu se necítíme dobře. Prociťovaly jsme velkou lásku, kterou jsme schopni cítit k milované osobě.

 

Při zlepšování výkonu pomocí inovace jsme hledaly situace, v nichž je užitečné použít „Ano, na tvém nápadu se mi líbí…., a……“ Pokračovaly jsme s dalšími příklady týkající se zlepšení výkonu a zlepšení vztahů pomocí navigace a poté pomocí aktivace. Závěrečnými tématy se stalo odpuštění a vděčnost.

 

Workshop byl veden opět velmi prakticky, pracovaly jsem ve skupinách, s názornými příklady a ukázkami, přinesly jsme si vlastní fotografii z dětství. Workshop se mi opět velmi líbil a získané poznatky využiji při své práci se studenty, v poradenství a diagnostice, ale také v osobním životě. Lektorka je velmi příjemná, vstřícná, motivující a ochotná pomoci.

V rámci workshopu jsem se seznámila pro s úplně novými technikami, jak pracovat se svými emocemi a jak se více zaměřit na pozitivní aspekty (vzít si z toho to dobré) i velmi nepříjemných situací. Věřím, že získané znalosti využiji jak ve svém pracovním, tak i soukromém životě. Vhodně byla zvolena i forma workshopu, kde jsme si mohli všichni vyzkoušet jednotlivé techniky na praktických příkladech a navzájem diskutovat své pohledy na dané situace/problémy. Lektorka byla opět velmi empatická a v dané problematice odborně zdatná.

Tento kurz byl velmi zajímavý, nabitý spoustu cvičení a praktických návodů, které využiji nejen v práci ale i ve svém osobním životě.

Pod vedením (opět) skvělé Pavly Pavlíkové jsme se dozvěděli, jak fungují pozitivní emoce a jak pracovat s dovednostmi Mudrce/Vědmy. Na praktickém cvičeních jsme si mohli vyzkoušet, jak vyvolat empatii prostřednictvím své fotografie z dětství a vrátit se tak k podstatě sebe sama. Dalšími dovednostmi jsou Zkoumání, Inovace, Navigace a Aktivace. I k těmto dovednostem jsme si vyzkoušeli praktická cvičení. Silným zážitkem pro mě bylo setkání se svým starším já. Zábavnou formou jsme si jednotlivé dovednosti pojmenovaly a přiřadily tzv. průvodce.

V pokračování Sabotérů v naší hlavě jsme se dostali do fáze, kdy umíme zastavit a hlavně určit/pojmenovat naše sabotéry a dále s nimi pracovat. Nyní již jsme ti Jedi, kteří s pomocí pozitivně laděných myšlenek vyřeší konkrétní problém s klidem a nadhledem ke spokojenosti všech zainteresovaných stran. Nyní tedy sbohem „břichabole“ a sbohem všem sprostým slovům z českého i zahraničního slovníčku používaných za volantem ????