Trénink Challenging coaching

Manažer v roli kouče: hodná máma nebo zlý táta?

O CO SE JEDNÁ?

Mimořádný 4-denní praktický trénink, který jde nad rámec klasických koučovacích kurzů. Je určen pro ty, kteří ve své práci již využívají koučovací principy a chtějí svůj přístup rozšířit o pohyb na hraně – vyvažování podpory a výzvy, vedoucí k dosahování odvážných cílů.

CO JE CHALLENGING COACHING:

Systemický směr opírající se o model FACTS, využívaný v executive koučování a ve firemním koučování vůbec. Jeho základní myšlenkou je, že pokud chcete dosáhnout odvážných cílů a řešit obtížné situace, nestačí jen podporovat. Je potřeba vyzývat, provokovat, dávat zpětnou vazbu, nastavovat zrcadlo, propojovat na širší realitu. Přístup Johna Blackeyho a Iana Daye je odpovědí na výzvy, kterým čelí firmy ve 21. století. Ve firemním (executive) koučování hledáme rovnováhu mezi podporou a direktivou (užitečný pohyb na hraně). Challenging coaching se odklání od tradičního koučování s „já, já, já“ přístupem k systémovému přístupu – zaměření nejen na potřeby jedince, ale i potřeby organizace a společnosti.

 

CO ZÍSKÁTE: FACTS

 • V náročných situacích dokážete dát zpětnou vazbu, která podpoří, inspiruje a rozvíjí – Feedback
 • Budete umět vést sebe i druhé k zodpovědnosti na více rovinách – Accountability
 • Bude se Vám snáze pracovat s odvážnými cíli – Courageous goals
 • Dokážete rozšiřovat komfortní zónu a pracovat s užitečnou mírou napětí – Tension
 • Budete propojovat potřeby a cíle jednotlivce a organizace – System thinking

A navíc: zjistíte, kdo je PAPA a kdo MAMA manažer/kouč

 

KOMU JE URČEN

 • Koučům (externím a interním), lektorům, pedagogům
 • Manažerům
 • Personalistům
 • Obchodníkům
 • Všem, kteří pracují s lidmi, mají základy koučovacího přístupu a chtějí mít dobré vztahy a zároveň dosahovat výsledků.

 

RÁMCOVÝ OBSAH JEDNOTLIVÝCH SETKÁNÍ

1. modul – 2 dny

 • Challenging coaching jako odpověď na výzvy 21. století
 • Rizika tradičního koučování
 • Matrix: Podpora x Výzva
 • FACTS model a jeho první dva pilíře
  • Accountability – vede k zodpovědnosti za závazky bez obviňování nebo studu. Propojuje osobní závazky s hodnotami, strategií organizace, společnosti.
  • Feedback – odvážná zpětná vazba, která podporuje, inspiruje a rozvíjí. Přináší ocenění, pochvalu a uznání za posuny a zároveň upřímnou zpětnou vazbou ohledně nezdarů a chyb.

  2. modul – 2 dny

  • FACTS model pokračování:
   • Courageous goals – kromě racionálních modelů pro stanovování cílů (např. SMART) využívá i modely, které více zapojují pravou hemisféru a přinášejí odvahu, nadšení, inspiraci a transformaci.
   • Tension – konstruktivní napětí a rozšiřování komfortní zóny. Kalibruje a dynamicky přizpůsobuje napětí v konverzaci, aby bylo dosaženo špičkového výsledku a zároveň nedošlo k vyhoření nebo poškození vztahu.
   • System thinking – vnímá širší obraz (etika, diverzita, prostředí) a zároveň směřuje k výsledku. Systemické myšlení pomáhá kouči/manažerovi být agentem pozitivní změny v organizaci, společnosti. Role intuice.

    

   JAK TRÉNINK PROBÍHÁ

   • Jde o praktický a interaktivní 4 – denní program ve struktuře 2 x 2 dny (s odstupem šesti týdnů)
   • Časový harmonogram jednotlivých dnů: 9 -17 hodin (s hodinovou pauzou na oběd)

    

   MÍSTO

   • Trénink probíhá ve skupině 6-8 lidí v koučovně INNERGY, s.r.o. (Pernerova 11/293, Praha 8).

    

   TERMÍNY

   • V případě zájmu nás, prosím, kontaktujte pomocí kontaktního formuláře.

    

   CENA

   • Cena za celý program: 16 000,- Kč bez DPH.

   K ceně fakturujeme zákonem stanovenou DPH – 21%. Cena zahrnuje práci lektora, materiály a občerstvení (výběr ovoce, drobné pečivo a nápoje).

   Aktuální akce

    

   Výcvik systemické koučování I
   Začínáme 11.10.2024

   Manažerská triáda:
   Začínáme: 19.8.2024

   Mental Fitness:
   Sabotéři: 6.11.2024
   Mudrc/Vědma: 3.12.2024

   Řízení změny
   10.12.2024

   Webinář Jak podpořit výkon a spolupráci týmu
   10.9.2024 nebo 9.11.2024

   Videa

   O čem je trénink Challenging Coaching

   Reference

   Trénink Challenging Coaching Pavly Pavlíkové je velkou inspirací pro všechny, kteří již nějakou dobu koučují nebo využívají koučovací přístup ve vedení lidí. Takzvaná „zlatá pravidla“ koučování jsou v něm podrobena testu a ukáže se, že pokud na nich kouč za všech okolností trvá, nemusí to být pro koučovaného efektivní a přínosné. Pavla během tréninku zohledňuje potřeby účastníků, dává jim prostor k diskuzi a zkoušení nových postupů a zároveň provádí jasně stanovenou strukturou – účastníci vždy ví, na čem se pracuje a co je cílem. Pokud se chcete posunout v oblasti výzev směrem k vašim koučovaným, bude pro vás tento trénink přínosný.

   Tomáš, vedoucí útvaru školení

   Trénink Challenging coaching otevírá kouči další možnosti spolupráce s partnerem. Mimo jiné umožňuje kouči – manažerovi efektivně – formou výzev – rozvíjet kompetentního partnera a pomáhá mu společně s partnerem nastavit dlouhodobější vize rozvoje. Velmi oceňuji nástroje „Chlupatých“ BHAG vizí a Imaginární časové osy.

   Milan, IT Senior Manager

   Články

   Reportáž: Challenging coaching: Jen podpora nestačí, nabídněte lidem i výzvu

   Ing. Mgr. Barbora Nykodýmová – redaktorka HR News a Management News Přístup manažerů k vedení lidí bývá jedním z faktorů, které výrazně a dlouhodobě ovlivňují výkonnost týmů i celé firmy. V období „klidu“ si většinou vystačí s tradičním koučovacím přístupem stojícím...

   Challenging coaching V. – Kalibrujeme konstruktivně napětí

   Jaký je váš názor na roli napětí v koučování a při práci s lidmi vůbec? Je vždy destruktivní, a proto bychom se mu měli vyhnout, nebo může být i přínosné? V dnešním, pátém díle se podíváme na další pilíř modelu FACTS, a to jak pracovat v rozhovorech s napětím....

   Challenging coaching IV. – Odvážné cíle: Sni, sdílej, začni

   Jaké modely a způsoby používáte při stanovování cílů se svými klienty? Již počtvrté se vydáváme za hranice tradičního koučování v cyklu Challenging coaching. V první části jsme popsali jeho základní princip, a to užitečné vyvažování míry podpory a výzvy v práci kouče....

   Challenging coaching III. – Tři úrovně zodpovědnosti v koučování

   Na které úrovni zodpovědnosti se svými klienty pracujete? Vítejte u třetího pokračování cyklu, kde se zabýváme Challenging coaching – systemickým směrem používaným v executive koučování. Nejprve jsme si popsali jeho základní princip, a to užitečné vyvažování míry...

   Challenging coaching II. – Odvážná zpětná vazba

   Dokážete dát zpětnou vazbu, která inspiruje a podporuje v dosahování odvážných cílů? Vydejte se se mnou znovu za hranice tradičního koučování. V předchozím článku Challenging coaching I. jsme si představovali tento systemický směr opírající se o model FACTS, využívaný...

   Challenging coaching I. – Za hranice tradičního koučování

   Ve své praxi kouče se často setkávám s otázkami, jaký koučovací přístup používám. Nevyhnu se ani vášnivým debatám na téma užitečnosti jednotlivých škol. Nejvíce pracuji ve firemním prostředí a osvědčuje se mi kombinace různých přístupů. V poslední době mne oslovil...